Zimní péče o pokožku a vlasy

Autor: Institut Citlive Pleti - 2017-01-10 14:41:21

tioss-winter-hair-skin-700x500

Jednoduché rady, jak v zimě pečovat o pleť i vlasy

Zimní čas není pro naši pokožku jednoduchým obdobím. Chladným počasím a častými přechody ze zimy do vytopených místností trpí nejen naše pleť, ale i nehty a vlasy. Nezapomínejte proto v tomto období věnovat své pokožce i vlasům zvýšenou péči. Přinášíme vám několik jednoduchých rad, které vám pomohou udržet vaši pleť i vlasy v dobré kondici navzdory chladnému počasí.

Důležité vědět

Pokožka a vlasy tady nejsou pouze proto, abychom vypadali hezky, ale mají také důležité funkce. Pokožka nás nemá pouze chránit před vnějším prostředím, je to především největší lidský orgán, který má mnoho funkcí: tělo ochlazuje, chrání nás před bakteriemi a viry a tvoří rozhraní mezi naším tělem a prostředím. Proto je velmi důležité udržovat nejen pokožku, ale i vlasy a pokožku hlavy v dobré kondici.

Až půjdete příště nakupovat, zaměřte se v zimě především na zdravé potraviny, které obsahují velké množství omega-3 mastných kyselin.

  1. Nesprchujte se horkou vodou

Po návratu z procházky, když venku mrzne, není nic příjemnějšího než dlouhá horká sprcha. Pro vaši pokožku je to ale velmi velký nápor, při dlouhé koupeli v horké vodě ztrácí pokožka přirozenou vlhkost a bude v tomto náročném období ještě více vysušená. Proto si raději dopřejte 5minutovou vlažnou sprchu a zahřejte se třeba čajem nebo polévkou.

  1. Oblečení

Oblékejte se podle toho, kam a na jak dlouho se chystáte. V zimním období určitě nevynechávejte čepici, která bude chránit pokožku hlavy, a rukavice, které ochrání velmi citlivou pokožku rukou.

  1. Jídlo

Až půjdete příště nakupovat, zaměřte se v zimě především na zdravé potraviny, které obsahují velké množství omega-3 mastných kyselin. Jsou to především ryby, oříšky, olivový olej, sardinky nebo avokádo.

  1. Hydratace

Naučte se mít u sebe vždy sklenici vody nebo ovocného džusu, které zaručí, že vy i vaše pleť budete hydratovaní. Zejména v zimě máme totiž tendenci pít vody méně. Pomoci s dodržováním pitného režimu vám mohou také bylinné a ovocné čaje.

  1. Zásobujte tělo vitaminem C

Doplňte svoji stravu o větší množství vitaminu C, který najdete třeba v citrusech. Vitamin C podporuje tvorbu kolagenu a proteinů, které jsou velmi důležité nejen pro krásu vaší pleti, ale také pro zdraví celého těla.

Komentáře

Mohlo by Vás zajímat

Chcete dostávat novinky?

Zaregistrujte se, odebírejte náš newsletter a získejte přístup k obsahu šitému Vám na míru!

Datum narození
Máte citlivou pleť?
Hlavní problémy pleti:

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné, ostatní jsou nepovinné. Nicméně Vás prosíme o uvedení co možná nejvíce údajů, abychom mohli připravovat obsah na míru Vašim potřebám.

Jméno a pohlaví
Datum narození
Máte citlivou pleť?
Hlavní problémy pleti: