Sprchové gely pro citlivou pokožku

Autor: Institut citlivé pleti - 2018-12-19 08:03:17

Pamatujte, že citlivá pokožka vyžaduje šetrné zacházení.

Trápí vás načervenalá, napnutá a svědící pokožka? Nejste jediná. Více než polovina žen se každodenně potýká s podrážděnou pokožkou. Příčin může být celá řada. Stres, kouření, strava, genetické i hormonální změny, UV záření, výrazné změny teplot, znečištěné ovzduší či nevhodné kosmetické přípravky, to vše může způsobit nepříjemné pálení a pnutí pokožky. Jak z toho ven?

O citlivou pokožku musíte pečovat

Ideální by bylo zcela zabránit kontaktu se zdrojem podráždění, ať už vnitřními či vnějšími. Jenže to se jednodušeji řekne, než udělá. Drobné úpravy vašich každodenních návyků však mohou pomoci obnovit ochrannou bariéru pokožky. Při sprchování proto snižte teplotu vody a nezůstávejte ve sprše či vaně příliš dlouho. Pokožku ručníkem netřete, ale spíše poklepávejte. Při pobytu venku se oblékejte přiměřeně počasí – v létě pokožku chraňte před přímým slunečním svitem, v zimě pak před chladem a větrem. Pamatujte, že citlivá pokožka vyžaduje šetrné zacházení.

Nesmírně důležitý je výběr správného mycího přípravku. Používejte kvalitní sprchové gely, které posílí bariérovou funkci pokožky a ochrání ji proti ztrátě hydratace. Určitě se vyplatí sáhnout po produktech obsahujících přírodní ingredience. Třeba taková aloe vera, heřmánek nebo oves podrážděnou pokožku příjemně zklidní, med a kakaové máslo ji dodají potřebnou hydrataci, zatímco mandlový olej pleť skvěle vyživí. Vyzkoušet můžete také sprchové oleje, které na kůži zanechají ochranný film bránící jejímu nadměrnému vysoušení. Majitelky citlivé pleti by se měly vyhýbat parfémovaným produktům s obsahem parabenů, barviv i sulfátů. Tyto látky mohou vyvolat alergické reakce, pokožku navíc nepříjemně vysušují. Po koupeli nezapomeňte pokožku hydratovat tělovým mlékem určeným pro citlivou a alergickou pleť.

Své pleti pomůžete i zevnitř zdravou stravou, zařaďte proto do jídelníčku potraviny bohaté na antioxidanty (borůvky, citrusové plody, brokolice, špenát). Pozor, u někoho mohou např. citrusy vyvolat alergickou reakci.

Poslední rada na závěr pro všechny majitelky citlivé pokožky: Mazat, mazat a zase mazat!

Komentáře

Mohlo by Vás zajímat

Chcete dostávat novinky?

Zaregistrujte se, odebírejte náš newsletter a získejte přístup k obsahu šitému Vám na míru!

Datum narození
Máte citlivou pleť?
Hlavní problémy pleti:

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné, ostatní jsou nepovinné. Nicméně Vás prosíme o uvedení co možná nejvíce údajů, abychom mohli připravovat obsah na míru Vašim potřebám.

Jméno a pohlaví
Datum narození
Máte citlivou pleť?
Hlavní problémy pleti: