Naši odborníci

Božena Grünwaldová, dermatoložka

Božena Grünwaldová, dermatoložka

MUDr. Božena Grünwaldová se narodila v roce 1963 v Topoľčanech. V roce 1994 ukončila své vysokoškolské studium atestací 1. stupně na lékařské fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě v oboru dermatovenerologie. V letech 1996–1998 byla primářkou na kožním oddělení v Topoľčanech. V současnosti pracuje jako lékařka v nestátní dermatovenerologické ambulanci. Je aktivní členkou Slovenské společnosti estetické dermatologie a kosmetiky a dalších slovenských i mezinárodních odborných organizací.

Margareta Iliopulosová, nutriční terapeutka

Margareta Iliopulosová, nutriční terapeutka

Bc. Margareta Iliopulosová, DiS., je diplomovaná dietní sestra a absolventka bakalářského studia na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, obor Veřejné zdravotnictví. Jako registrovaná nutriční terapeutka pracuje od roku 2006. Zajímá se zejména o nadváhu a obezitu dospělých i dětí, ale i o výživu sportujících dětí a profesionálních sportovců. Pravidelně se účastní odborných seminářů a konferencí, aktivně se zabývá přednáškovou, lektorskou a publikační činností. Od října 2012 se věnuje odbornému výživovému poradenství klientů nutriční poradny FitBee v Praze.

Dagmar Makalová, gynekoložka

Dagmar Makalová, gynekoložka

MUDr. Dagmar Makalová se věnuje oborům gynekologie a porodnictví a dětská gynekologie od své promoce na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze v r. 1990. Pracovala na Gynekologicko-porodnické klinice 2. LF UK v Motole, po 2. atestaci a nástavbové atestaci z dětské gynekologie získala titul IFEPAG – mezinárodní atestaci v oboru dětské a dorostové gynekologie. V současné době pracuje ve své privátní praxi na Praze 3.

Adéla Vlačihová, životní koučka

Adéla Vlačihová, životní koučka

Jako životní koučka pomáhá Adéla Vlačihová lidem dosahovat stanovených cílů a vytoužených výsledků. Témata, na kterých pracuje, jsou pokaždé jiná, přesto v něčem podobná: ukazují lidskou touhu rozvíjet se v osobní i profesní rovině. Ve spolupráci s Institutem citlivé pleti podporuje ženy,aby se naučily pracovat s nesouladem a nerovnováhou, respektovaly svou individualitu a plnily si svá přání – aby je kvalita jejich života naplňovala spokojeností.

Martin Matejka, pediatr

Martin Matejka, pediatr

MUDr. Martin Matejka absolvoval studium oboru všeobecné lékařství na Lékařské fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě. Po promoci v roce 1999 pracoval jako dětský lékař v Univerzitní nemocnici a následně v Dětské fakultní nemocnici v Bratislavě. Mezi lety 2003–2009 působil jako produktový specialista a lékařský poradce pro farmaceutické společnosti Weyth a AOP Pharmaceuticals. V roce 2010 založil v Dunajské Lužné soukromou lékařskou ambulanci pro děti a dorost MEDMA, kde poskytuje léčebno-preventivní a poradenskou péči dětem a mladistvým od 0 do 26 let.

 

Lenka Krutilová, psycholožka

Lenka Krutilová, psycholožka

Mgr. Lenka Krutilová je vystudovaná psycholožka a psychoterapeutka s 10letou praxí. Kromě psychologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy studovala také 2 roky homeopatii a 13 let orientální diagnostiku a fyziognomii. Nyní se zaměřuje zejména na psychosomatiku, mezilidské vztahy, orientální diagnostiku a fyziognomii a na další terapeutické a léčitelské metody. Působí jako psycholožka a psychoterapeutka v Konzultačním a terapeutickém institutu Praha.

Pavel Suchánek, nutriční specialista

Pavel Suchánek, nutriční specialista

RNDr. Pavel Suchánek je výživový specialista, vysokoškolský pedagog a výzkumný pracovník. Absolvoval magisterské studium oboru Obecná biologie a biochemie a složil státní rigorózní zkoušku z oboru Klinická biologie – Problematika obezity, fyzické aktivity a výživy. Od roku 2000 pracuje jako výzkumný a vývojový pracovník v Centru výzkumu chorob srdce a cév v Praze. Vyučuje na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, věnuje se odborné publikační a přednáškové činnosti. V současnosti je také odborným garantem pražského Institutu dietologie a výživy.

Zuzana Klingrová, lektorka jógy

Zuzana Klingrová, lektorka jógy

Zuzka Klingrová absolvovala bakalářské studium na Fakultě tělovýchovy a sportu Univerzity Karlovy a studium jógy na Hindu University v Orlandu na Floridě. Je držitelkou dalších sportovních licencí a osvědčení v různých sportovních odvětvích, např. zdravotní tělesná výchova, potápění, plavání, fitness, výživa a masáže. Od roku 2003 se věnuje studiu a cvičení mnoha stylů jógy: Hatha jóga, Power jóga, Tantra jóga, Kundalini jóga, jóga pro těhotné a po porodu, Yin jóga, Fly jóga atd. V současnosti působí jako lektorka jógy v pražském studiu Fitlight, kterého je zároveň majitelkou.

Eva Hryzbylová, blogger

Eva Hryzbylová, blogger

Jan Šulc, gynekolog

Jan Šulc, gynekolog

MUDr. Jan Šulc (nar. 1956) promoval na Fakultě všeobecného lékařství Karlovy univerzity v roce 1981 a po studiích nastoupil na I. gynekologicko-porodnickou kliniku v Praze. Zaměřil se na gynekologickou endokrinologii, především na problematiku přechodu a na léčbu neplodnosti, a složil atestaci I. a II. stupně. V roce 1998 spoluzaložil Centrum reprodukční medicíny GEST, kde působí jako vedoucí lékař.
 
Marie Krbcová, sestra na kožním oddělení a kosmetička

Marie Krbcová, sestra na kožním oddělení a kosmetička

Po absolvování SZŠ, obor Dětská sestra, působila na oddělení plastické chirurgie Vinohradské nemocnice. Dálkově vystudovala dvouletý obor Sálová sestra v Brně a dále pracovala v Ústavu kosmetiky v Praze. Zde absolvovala kosmetický kurz a následně pracovala jako kosmetička. V současnosti pracuje v kosmetické poradně dermatovenerologického oddělení Ústřední vojenské nemocnice v Praze. 

 

Táňa Wasserbauerová, nutriční poradkyně

Táňa Wasserbauerová, nutriční poradkyně

Mgr. Táňa Wasserbauerová vystudovala obor Regenerace a výživa ve sportu na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně. Během studia absolvovala řadu odborných praxí v poradnách pro výživu a zdravý životní styl. Mimo vysokoškolské vzdělání prošla také rekvalifikačním kurzem Poradce pro výživu a řadou nástavbových kurzů a seminářů. Ve své výživové poradně Wážka ve Žďáru nad Sázavou se zabývá poradenstvím v oblasti racionální výživy, zdravého hubnutí a také výživou pro vrcholové sportovce.

Dagmar Pohlová, alergoložka

Dagmar Pohlová, alergoložka

MUDr. Dagmar Pohlová absolvovala lékařskou fakultu UK v Praze, poté pracovala jako pediatr na dětském lůžkovém oddělení nemocnice ve Slaném. Od roku 1995 se specializovala na léčbu a prevenci alergických onemocnění u dětí i dospělých. Pracovala v několika pražských alergologických ambulancích. V současnosti působí v alergologické ambulanci Polikliniky Budějovická a v soukromém zařízení Alergo Jarov v Praze.

Kamila Šikl Křečková, SIKLS - blogger

Kamila Šikl Křečková, SIKLS - blogger

Kamila (25) a Ondřej (29) jsou mladí cestovatelé, kteří založili blog, aby mohli inspirovat jiné svým bláznivým životem a příběhem o tajné svatbě, které předcházel pouhý sedmiměsíční vztah. Kamila je holka ze západu a aktuálně studentka na mateřské dovolené a Ondřej pochází z Westernu na Vysočině. Před seznámením žili oba ve Spojených státech, kde se věnovali především studiu a podnikání. Momentálně spolu žijí v západních Čechách a jsou mladými rodiči, kteří rádi boří předsudky o životě „po dítěti“. Sedmiměsíční Elliot Šikl se se životem cestovatele rychle seznamuje a o své příhody a užitečné rady z cest se rád dělí s celým světem na sociálních sítích. A ač se Kamila označení „blogerka“ dlouho vyhýbala, právě na mateřské se blogu začala plně věnovat. Po úzké spolupráci a konzultacích s pediatrem se snaží obcházet některá nepsaná pravidla a staré zvyky, které jsou mnohdy strašákem pro mladé mámy. Ráda s Elliotem zkouší nové i staré metody týkající se spánku, příkrmů, odplenkování nebo koupání a všechny na vlastní kůži vyzkoušené a obhájené triky s humorem zveřejňuje a posílá dál. Své mateřství bere s nadhledem a lehkostí a ukazuje tak mladým, ale i nastávajícím mámám, že život „po dítěti“ teprve začíná.

Mohlo by Vás zajímat

Chcete dostávat novinky?

Zaregistrujte se, odebírejte náš newsletter a získejte přístup k obsahu šitému Vám na míru!

Datum narození
Máte citlivou pleť?
Hlavní problémy pleti:

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné, ostatní jsou nepovinné. Nicméně Vás prosíme o uvedení co možná nejvíce údajů, abychom mohli připravovat obsah na míru Vašim potřebám.

Jméno a pohlaví
Datum narození
Máte citlivou pleť?
Hlavní problémy pleti: