Mýty a fakta o akné

Autor: Božena Grünwaldová, dermatoložka - 2015-07-08 15:03:01

Mýty a fakta

Věděli jste, že příliš časté čištění pleti může stav problematické pleti ještě zhoršit? Pro aknózní pleť je pravidelné čištění nutností, avšak při častém mytí ztrácí pokožka hydrataci a začne produkovat ještě více nechtěného mazu. Přečtěte si i další nejčastější mýty a fakta!

 • Akné je způsobeno špatnou hygienou pravdou je, že přílišné čištění pleti ve skutečnosti škodí víc než nedostatečné mytí, protože pleť se častým třením může podráždit.
 • Vytlačení odstraní pupínky – zahojení komedonů trvá pár dní, ale po vytlačení se hojení prodlužuje i na několik týdnů. Způsobuje to pro pokožku traumu, jež může vést k zánětu nebo infekci.
 • Akné se přenáší na jiné – akné je způsobeno komplexními interakcemi měnících se hormonů, mazu, nadměrného množení se obvykle neškodných bakterií, zánětem atd. a nepřenáší se z jednoho člověka na druhého.

Slunce poškozuje kolagen, který udržuje pokožku pevnou a stáhnutou, póry pak ztrácejí oporu a otevřou se.

 • Slunce zlepšuje akné – vystavování se slunečnímu záření může na pohled snížit zánět a zmenšit akné. Nicméně slunce poškozuje kolagen, který udržuje pokožku pevnou a stáhnutou, póry pak ztrácejí oporu a otevřou se, čímž vznikají černé tečky, které mohou být přítomné celý ž Kromě toho slunce snižuje regenerační schopnost kůže, a tak zvyšuje riziko vzniku jizev po akné.
 • Čokoláda způsobuje akné – všeobecně kakao akné nezpů Problémem je cukr, jenž se nachází v mnohých čokoládách ve velkém množství. Proto si vybírejte kvalitní čokoládu s obsahem kakaa 70 % a více.
 • Akné je problém teenagerů – hlavně u žen dochází k častému výskytu akné i v dospělosti v důsledku působení hormonů.
 • Make-up zhoršuje akné kosmetické firmy mají v nabídce make-upy určené právě pro aknozní pleť. Nicméně vyhnout byste se měli tuhým a mastným make-upům, které pleť zatěžují.
 • Zubní pasta léčí pasta sice vysušuje pupínky, na druhé straně může pokožku podráždit a způsobit jiné vyrážky, což znamená, že se jeden problém vymění za jiný.
 • Černé tečky jsou špínou v pórech to, že jsou tečky černé, není v žádném případě způsobeno nečistotami, ale chemickými procesy v průběhu ucpání pórů.
 • Hydratační krémy způsobují akné – hydratování pleti je důležité, proto je potřeba používat lehké hydratační krémy určené pro aknozní pleť. Dehydrovaná pleť produkuje více mazu, který ucpává póry, než hydratovaná.
 • Chlorovaná voda zlepšuje aknéchlor pupínky vysuší, ale také může pokožku podráždit, což způsobuje zvýšenou tvorbu akné.

 

A jaké jsou vaše zkušenosti s problematickou pletí?

 

Komentáře

Mohlo by Vás zajímat

Chcete dostávat novinky?

Zaregistrujte se, odebírejte náš newsletter a získejte přístup k obsahu šitému Vám na míru!

Datum narození
Máte citlivou pleť?
Hlavní problémy pleti:

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné, ostatní jsou nepovinné. Nicméně Vás prosíme o uvedení co možná nejvíce údajů, abychom mohli připravovat obsah na míru Vašim potřebám.

Jméno a pohlaví
Datum narození
Máte citlivou pleť?
Hlavní problémy pleti: