Každá žena může být sebevědomá, i s citlivou pletí

Autor: Adéla Vlačihová, životní koučka - 2015-04-20 08:04:35

Beauty portrait of a young brunette woman with beautiful smile

Jak zvýšit své sebevědomí a zlepšit kvalitu svého života

 

Některé ženy touží po vyšším sebevědomí. Jiné si přejí, aby jejich pleť byla méně citlivá. Citlivá pleť a sebevědomí spolu souvisí více, než jsou si ženy často ochotné připustit. Pokožka je nejen obalem těla, ale také ukazatelem radosti i smutku a především stresu. Životní tempo dnešní doby je rychlé, nároky kladené na ženy vysoké. Když se přidá nedostatek relaxace a pohybu, vytváří se prostředí, ve kterém se stresu dobře daří. Bohužel ale stres a jeho následky negativně ovlivňují fungování organismu. Mohou dokonce způsobovat i vyšší citlivost pleti. Předcházení stresu by mělo být jedním z hlavních úkolů každého, kdo to se sebou myslí dobře.

Dialog mysli a těla

Nahlédněme, jakým způsobem funguje tělo. Myšlenky a reakce v něm jsou propojené. Pro naši pohodu a soulad je potřeba, abychom umožnili mysli a tělu vést vzájemný dialog. Dialog neznamená jen výměnu názorů, ale také nalezení společné řeči. Když se nám tento krok podaří, začneme se lépe orientovat ve svých možnostech a potřebách a respektovat je. Pokud se tak dlouhodobě neděje, tělo a mysl vysílají signály o pomoc v podobě potíží různého druhu. Záleží na každém z nás, nakolik je ochoten pustit se do práce v této oblasti. Odměna je ale lákavá. Je jí vyšší životní kvalita.

Sebevědomí v našem životě

Lidé většinou měří životní kvalitu materiálními věcmi. Ona ale, stejně jako sebevědomí, vychází z našeho nitra. Obecně se dá o sebevědomí hovořit jako o souhrnu určitých vlastností a dovedností, které mají vliv na to, jaký život žijeme. Sebeúcta nás podporuje v tom být sama
sebou, dává hodnotu našemu životu. Sebehodnocení umožňuje přijímání láskyplných vztahů jako přirozené součásti života. Sebedůvěra pomáhá v překonávání životních překážek. Výkonnost a vnitřní disciplína vede k rozvoji, zdokonalování a vytrvalosti. Kombinace výše uvedeného znamená dosahování úspěchů. 

Jak o sebevědomí pečovat?

Sebevědomí bývá také spojováno se vzhledem. Odpovídající kosmetická péče, vytrvalost ve správné životosprávě, pravidelnost v pohybu, příprava kvalitní stravy a dostatek spánku jsou tím nejlepším, co pro něj můžeme udělat. Jak ale víme, sebevědomí není jen o vzhledu, je to
vnitřní hodnota. Proto o něj pečujme duševní hygienou, učme se a prohlubujme relaxační dovednosti, travme čas v přírodě, na příjemných místech, s milými lidmi. Jako elegantních pomocníků v předcházení problémů využívejme úsměv a smích. 

Může být každá žena sebevědomá? Ano. Sebevědomí se dá vybudovat. Není toho ale možné dosáhnout během několika minut nebo použitím zázračné metody. Krok po kroku, to je ta správná cesta. Někdy slýchávám, že takové změny nejdou uskutečnit, protože jsou dány výchovou. To, k čemu jsme byli vychováni, ještě nemusí být správným návodem pro spokojený život. Neexistuje žádné věkové omezení, které by nás limitovalo v tom, abychom se naučili dělat věci jinak než dosud a náš život se díky tomu stal kvalitnější.

10 praktických tipů pro podporu vaší kvality života:

1. Mějte na paměti, že výsledků dosáhnete dlouhodobou aktivitou a vytrvalostí.

2. Myslete na to, že k dosažení velkého cíle vede cesta krok po kroku přes cíle malé. 

3. Buďte k sobě upřímná a zodpovězte si, jestli je reálné dosáhnout požadovaného výsledku.

4. Nečekejte, až se někdo/něco ve vašem okolí změní, využijte vlastních možností už dnes. 

5. Respektujte svoji individualitu a nesrovnávejte se s ostatními.

6. Pohlédněte do minulosti a pochvalte se za vše, co se vám doposavad podařilo. 

7. Pojmenujte své silné stránky, přednosti a dovednosti.

8. Zapojte svou představivost, sny a podvědomé touhy. 

9. Zaznamenejte vše na papír a po stanovené době vyhodnoťte své úspěchy.

10. V případě neúspěchů při dosahování cílů neváhejte a obraťte se na životního kouče.

 

Komentáře

Mohlo by Vás zajímat

Chcete dostávat novinky?

Zaregistrujte se, odebírejte náš newsletter a získejte přístup k obsahu šitému Vám na míru!

Datum narození
Máte citlivou pleť?
Hlavní problémy pleti:

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné, ostatní jsou nepovinné. Nicméně Vás prosíme o uvedení co možná nejvíce údajů, abychom mohli připravovat obsah na míru Vašim potřebám.

Jméno a pohlaví
Datum narození
Máte citlivou pleť?
Hlavní problémy pleti: