Do bazénu s citlivou pletí

Autor: Institut citlivé pleti - 2015-06-30 09:43:14

Několik tipů pro plavání s citlivou pokožkou

Několik tipů pro plavání s citlivou pokožkou

Jistě jste si všimli, že po plavání v bazénu je naše pokožka vysušená a chlor je z ní cítit ještě dlouho poté, co jsme bazén navštívili. Není žádným tajemstvím, že chlor naší kůži ani trochu nesvědčí. A kvůli své agresivitě nesvědčí nejen kůži, ale ani vlasům a plavkám. Chlor však není jediným faktorem působícím negativně na pokožku. V bazénech se často vyskytuje brom, který má na pokožku podobně dráždivé účinky. Navíc voda jako taková naši kůži rovněž vysušuje.

Pobyt v chlorované vodě zhoršuje stav vyrážek a ekzémových onemocnění. Na citlivé pokožce může tato chemikálie vyvolat různé vyrážky nebo alergické reakce. Projevy jsou o to silnější, pokud chodíte plavat často.

Pokud rádi plavete v bazénu a nechcete si tuto aktivitu kvůli negativnímu vlivu na pokožku odepřít, inspirujte se našimi tipy pro zdravé plavání v chlorovaném bazénu. Změnu pocítíte ihned a vaše pokožka to jistě ocení.

Před plaváním:

  • Osprchujte se. Při plavání kůže absorbuje chlor podobným způsobem jako houba. Když se před vstupem do bazénu osprchujete, sníží se tím absorpce chloru do kůž
  • Pokud máte velmi citlivou kůži, před plaváním a osprchováním nejprve hydratujte pokožku krémem. Chvilku počkejte, až se hydratační látky vstřebají, a pak si dejte rychlou sprchu. Tip: Velmi vhodný je kokosový olej.

Po plavání:

  • Důkladně se osprchujte. Chlor se na kůži i vlasy „přisaje“ a nelze ho snadno odstranit pouhou čistou vodou. To je důvod, proč cítíme chlor zpokožky i den až dva po plavání. Aby chlor vaši kůži nadále nevysušoval, použijte pro jeho důkladné odstranění například sprchový gel nebo mléko.
  • Po osprchování použijte hydratatační mléko s antioxidanty, aby nebyla pokožka vysušená. Vhodné jsou produkty s obsahem vitaminu C, který má schopnost chlor účinně neutralizovat.
  • Pijte dostatek tekutin, abyste podpořili hydrataci i zevnitř.

3 tipy na závěr:

  • Venkovní bazén: Pokud máte možnost vybrat si mezi vnitřním a venkovním bazénem, běžte do venkovní Prostor vnitřního bazénu je plný chloru, který nemá kam odcházet a drží se nad vodou. Možná jste si také všimli, že votevřeném prostoru se vám lépe dýchá.
  • Sůl: Jděte do bazénu, kde se přidává do vody sů Takové bazény obsahují zpravidla méně chloru.
  • Opalovací péče: U venkovního bazénu nezapomeňte na opalovací přípravky, obzvláště u dětí. Pro ochranu citlivé pokožky používejte vždy přípravky snedráždivým složením.

Komentáře

Mohlo by Vás zajímat

Chcete dostávat novinky?

Zaregistrujte se, odebírejte náš newsletter a získejte přístup k obsahu šitému Vám na míru!

Datum narození
Máte citlivou pleť?
Hlavní problémy pleti:

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné, ostatní jsou nepovinné. Nicméně Vás prosíme o uvedení co možná nejvíce údajů, abychom mohli připravovat obsah na míru Vašim potřebám.

Jméno a pohlaví
Datum narození
Máte citlivou pleť?
Hlavní problémy pleti: