Cvičením ke krásné pleti

Autor: Institut citlivé pleti - 2015-08-19 13:05:57

Beauty asian female skincare of her face

Jak pohybem zlepšit stav citlivé pleti

Chybí vám dostatečná motivace, proč cvičit? Dobře víte, že fyzická aktivita je pro tělo prospěšná, a přesto se ke cvičení nedokážete donutit? Přečtěte si tento článek. Pravidelný pohyb má velmi pozitivní vliv na stav naší kůže, která je díky němu mladší, hebčí a zdravější. Co jiného nás může ke cvičení lépe motivovat, než to, že nás dělá krásnější? Stačí si toto neustále opakovat, a hned do toho půjdete s větší chutí!

Stačí střední tempo

Lidé, kteří mají pravidelný pohyb, jsou nejen celkově zdravější, zlepšuje se i stav jejich pokožky. Cvičení je jednou z účinných metod v boji proti akné, vráskám a povadlé pleti. Není však nutné provozovat extrémně náročné sporty nebo se každý den zcela vyčerpat ve fitness. Postačí pravidelně chodit na procházky, běhat nebo jezdit na kole či rotopedu 2x týdně ve středním tempu. Po několika týdnech pocítíte a uvidíte jasné zlepšení stavu pleti, která bude vypadat výrazně mladší.

Proč to funguje?

Pozitivní efekty cvičení na naší kůži jsou způsobené tím, že pohyb podporuje cirkulaci krve a pomáhá z těla odplavovat toxiny.

Díky proudění krve se do kůže dostává více výživných látek a okysličené krve a zároveň je podporována produkce kolagenu.

Pot, který při cvičení kůže vylučuje, není jen nepříjemným doprovodným efektem. Naopak, je žádoucí, protože pomáhá uvolňovat póry, čímž dochází ke zlepšení akné a zároveň k prevenci jeho vzniku. Cvičení rovněž snižuje stres, což také napomáhá odstranění projevů, které vznikají nebo se zhoršují vlivem stresu (např. akné nebo ekzém).

Fyzická aktivita má pozitivní účinky nejen během samotného cvičení, ale i posléze. Pleť je po cvičení zrelaxovaná, tenze svalů v obličeji je snížená, a tak je vidět méně „mračících“ vrásek. Díky zvýšenému proudění krve do kůže má pleť hezčí a zářivější barvu. Navíc lépe spíme a naše pleť se může během spánku lépe regenerovat.

Několik zásad a doporučení pro vaše cvičení

Během cvičení:

  • Nikdy necvičte nalíčená make-upem.
  • Pokud trpíte ekzémem, noste oblečení z prodyšnýchlátek, které propouští Pot musí mít možnost volně odcházet a zbytečně nezatěžovat kůži.
  • Pokud máte obzvláště citlivú kůži nebo akné, mějte u sebe vždy čisticí ubrousky či tampony a vprůběhu cvičení pleť čistě Používejte pouze ubrousky bez parfemace!
  • Dostatečně Pomáháte tím odplavovat více toxinů.

Po cvičení:

  • Vždy pleť dostatečně vyčistěte. Pot ssebou odnáší nečistoty, které vyplavuje na povrch. Pokud pot zůstane na kůži, může vést k ucpávání pórů a vzniku pupínků nebo zhoršení akné. Proto pleť nezapomeňte po cvičení důkladne vyčistit.

 

Komentáře

Mohlo by Vás zajímat

Chcete dostávat novinky?

Zaregistrujte se, odebírejte náš newsletter a získejte přístup k obsahu šitému Vám na míru!

Datum narození
Máte citlivou pleť?
Hlavní problémy pleti:

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné, ostatní jsou nepovinné. Nicméně Vás prosíme o uvedení co možná nejvíce údajů, abychom mohli připravovat obsah na míru Vašim potřebám.

Jméno a pohlaví
Datum narození
Máte citlivou pleť?
Hlavní problémy pleti: