5 tipů, jak pečovat o citlivou pleť

Autor: Institut Citlive Pleti - 2017-02-28 13:16:18

tioss-5tips-700x500_cz

Rady a tipy pro péči o citlivou pokožku

Protestuje vaše pokožka pokaždé, když vyzkoušíte nový kosmetický produkt? Naučte se pár základních fíglů, díky kterým budete moci bezstarostně hýčkat i vaši citlivou pokožku a vyhnout se tak častým podrážděním.

1. Nejdřív otestujte, pak aplikujte

Pokaždé když se chystáte použít nový produkt, nezapomeňte jej nejdříve otestovat na malém a nenápadném místě, ideální je třeba místo za ušima. Aplikujte malé množství nového přípravku a počkejte 24 hodin. Pokud pokožka zarudne či budete pociťovat svědění, určitě se nepouštějte do používání tohoto produktu. Je to znak toho, že je vaše pleť velmi citlivá, a měla byste věnovat pozornost následujícím řádkům!

 

Citlivá pokožka může na různé produkty reagovat odlišně, proto byste to neměla s množstvím přípravků přehánět.

2. Pečujte pravidelně

Citlivá pokožka je daleko více náchylná k podráždění vnějšími vlivy, a proto vyžaduje větší pozornost a péči. Měla byste ji poctivě čistit pomocí speciálních přípravků ráno i večer, abyste předešla dehydrataci. Bez dostatečné péče může pokožka ztratit svůj zdravý vzhled a bude pro ni mnohem obtížnější se vypořádat se škodlivými elementy, jako jsou znečištěné ovzduší, vítr a podobně.

3. Pokaždé čtěte složení

Štěstí přeje připraveným. Před zakoupením produktu si nezapomeňte pečlivě přečíst jeho složení. Nejlepší je vyhnout se parfémům a parabenům. Doporučujeme sahat po kosmetice, která je určená na citlivou pleť. Ideální je, když je kosmetika testovaná na citlivé pokožce.

4. Čistěte s rozumem

Citlivá pokožka má daleko větší sklony k tvorbě akné a dalších nedokonalostí. Snažte se proto udržovat své póry čisté. Myjte si obličej ráno a večer. Najděte si mycí přípravek, který byl navržen pro citlivou pleť a dokáže odstranit všechny nečistoty. Že je vaše pleť dokonale čistá, poznáte tak, že na vatovém tamponku nezůstávají stopy nečistot.

5. Méně je někdy více

Velmi doporučujeme najít si optimální množství péče, kterou budete své pokožce poskytovat a kterou bude efektivně přijímat. Citlivá pokožka může na různé produkty reagovat odlišně, proto byste to neměla s množstvím přípravků přehánět. To samé platí i pro čištění pleti – doporučuje se čistit pleť dvakrát denně.

A jak vypadá vaše ranní a večerní péče o citlivou pleť? Své osvědčené tipy a triky, jak udržet citlivou pleť v dobré kondici a jak se vyhnout podráždění, si rádi přečteme v komentářích.

Komentáře

Mohlo by Vás zajímat

Chcete dostávat novinky?

Zaregistrujte se, odebírejte náš newsletter a získejte přístup k obsahu šitému Vám na míru!

Datum narození
Máte citlivou pleť?
Hlavní problémy pleti:

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné, ostatní jsou nepovinné. Nicméně Vás prosíme o uvedení co možná nejvíce údajů, abychom mohli připravovat obsah na míru Vašim potřebám.

Jméno a pohlaví
Datum narození
Máte citlivou pleť?
Hlavní problémy pleti: