5 druhů ovoce pro krásnou pleť

Autor: Institut citlivé pleti - 2015-08-21 18:46:20

5_druhůovoce_pro_krásnou_pleť03

Jednoduché návody, jak využít ovoce v kosmetice

Ovoce má blahodárné účinky na tělo, ale věděli jste, že vám může pomoci i zkrásnět? Ano, je to pravda. Oba způsoby, jak vnější použití (okurkové slupky), tak vnitřní (ovocné koktejly), mají na tělo a především pleť blahodárné účinky.

Avokádo

Většina lidí neví, že avokádo je ovoce a má skvělé účinky na krásu. Nakrájejte si plátky avokáda do svého příštího sendviče nebo salátu a vaše tělo dostane nejen dávku vitamínu E, ale i antioxidant, který chrání vaši pokožku před podrážděním i před příznaky stárnutí. Dalším plusem avokáda je, že podporuje trávení a absorpci dalších zdravých látek.

Pomerančová šťáva vaši pleť nejen vyčistí, ale zároveň ji i osvěží. Pokud ale máte velmi citlivou pleť, nepoužívejte žádné citrusové plody ani přípravky s obsahem kyselin.

 Použijte avokádo proti stárnutí pleti jako hydratační masku. Rozmixujte půlku avokáda s jednou lžičkou medu a směs aplikujte na obličej, krk a dekolt. Nechte působit 15 minut, poté opláchněte vlažnou vodou.

Jahody

Patří mezi ovoce, které má nejvíce antioxidantů, což znamená, že chrání pokožku před projevy stárnutí a škodlivými vlivy. Přidejte jahody v letních měsících do svého jídelníčku, například ke snídani s cereáliemi nebo jako dezert. Jsou výborné a díky kyselině, která je v nich obsažena, vám zároveň vybělí zuby.

Pomeranče

Toto šťavnaté ovoce dokáže více než jen zahnat chuť na sladké. Pomeranče patří mezi ovoce s největším množstvím vitamínu C, proto použijte šťávu z pomerančů jako toner! Smíchejte stejné množství saké (japonské rýžové víno) a čerstvě vymačkané pomerančové šťávy a aplikujte na pleť jako toner. Pomerančová šťáva vaši pleť nejen vyčistí, ale zároveň ji i osvěží. Pokud ale máte velmi citlivou pleť, nepoužívejte žádné citrusové plody ani masky a jiné produkty s obsahem kyselin.

Cantaloupe

Tento oranžový meloun je nejen bohatý na obsah vody, ale také na vitamín A. Obě tyto složky fungují především proti stárnutí pleti. Dalším benefitem je vysoké množství betakarotenu, který chrání vaše oči proti šedému zákalu. Používejte cantaloupe lokálně jako obličejovou masku. Rozmixujte půl šálku melounu a půl šálku řeckého jogurtu a aplikujte na obličej na 15 minut, poté opláchněte vlažnou vodou. 

Třešně

Ať už si třešně koupíte na trhu, nebo natrháte na zahradě, hodí se jako letní občerstvení, které vás díky vitamínům zároveň ochrání před nežádoucími účinky slunce. A díky vysokému obsahu melatoninu vám v horkých letních nocích pomůže lépe spát. Třešně lze použít také jako pleťový peeling. Rozmačkejte osm třešní se třemi lžícemi medu a třemi lžícemi ovsa. Aplikujte tuto směs na obličej a krk a jemnými krouživými pohyby směrem nahoru promasírujte pokožku. Tento peeling rozzáří vaši pleť!

Komentáře

Mohlo by Vás zajímat

Chcete dostávat novinky?

Zaregistrujte se, odebírejte náš newsletter a získejte přístup k obsahu šitému Vám na míru!

Datum narození
Máte citlivou pleť?
Hlavní problémy pleti:

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné, ostatní jsou nepovinné. Nicméně Vás prosíme o uvedení co možná nejvíce údajů, abychom mohli připravovat obsah na míru Vašim potřebám.

Jméno a pohlaví
Datum narození
Máte citlivou pleť?
Hlavní problémy pleti: